Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola atletické soutěže „Pohár rozhlasu 2019“. Naši žáci reprezentovali školu ve 4 kategoriích (mladší žáci a žákyně a starší žáci a žákyně). I přes celodenní špatné počasí vybojovali velmi pěkné pozice ve všech skupinách. Starší žákyně skončily na krásném 6. místě. Starší žáci pak skončili na zaslouženém 7. místě. Mladší žákyně obsadily 3. medailovou pozici.   Mladší žáci se jako družstvo umístili na 1. pozici a tím si zajistili postup do krajského kola, které se uskutečnilo v Šumperku 23. 5. 2019.  Na postupovém krajském kole naši hoši obsadili 7. pozici.

Z individuálních výkonů můžeme vyzdvihnout tyto žáky a žákyně:

Starší žákyně: Monika Fryčová (8.C)  -  3. místo ve vrhu koulí

Starší žáci: Matěj Porvol (9.S)  - 3. místo ve skoku dalekém

Mladší žákyně:  Marie Slaměníková (6.S) - 2. místo v běhu na 600 metrů, Natálie Černošková  (7.S) – 1. místo v hodu kriketovým míčkem a Gabriela Vaculová (7. B) – 2. místo ve skoku dalekém

Mladší žáci (okresní kolo): Štěpán Illík (8.S) – 1. místo v běhu na 60 metrů a 3. místo ve skoku dalekém, Adam Jenka (7.B) – 1. místo v hodu kriketovým míčkem, Sáva Biječek (7.S) –3. místo v hodu kriketovým míčkem a  běh na 1000 metrů. Kluci také zaběhli nejrychlejší štafetu ve své kategorii.

Mladší žáci (krajské kolo): Ve štafetě se hochům opět dařilo a tak skončili na 3. místě. Štěpán Illík (8.S) si i v krajském kole udržel 3. pozici ve skoku dalekém

 

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.