Vytisknout

Ve čtvrtek 20.2.2014 jsme se ráno do školy odebrali s nejšikovnějšími stolními tenisty do nedaleké herny Vítězka kat. dívek - Aneta Poláškovástolního tenisu SK Přerov a vyměnili školní lavice, sešity a pera za pingpongové stoly, pálky a míčky.

Školního kola ve stolním tenise se zúčastnilo celkem 42 žáků. Podle věku a pohlaví byli rozděleni do 4 kategorií.

Jak bývá zvykem, nejpočetnější kategorií byli chlapci ze 4. a 5. ročníků. Každá třída vyslala aspoň jednoho zástupce a v turnaji celkem změřilo síly 16 chlapců ze 4. a 5. tříd. V kategorii hoši 6. a 7. ročníků již převládali chlapci ze sportovních tříd, bylo jich celkem 12. Kategorie hochů 8., 9. tříd (9 účastníků) a kategorii dívek (5 hráček) již zcela ovládli žáci pouze sportovních tříd. Na organizaci turnaje a žáků všech kategorií jsme se podíleli 3 učitelé Vladimíra Zapletalová, Rudolf Vybíral a Vendula Maradová.

Systém soutěže byl zvolen tak, aby si každý co nejvíc zahrál. V úvodu jsme tedy odehráli základní tabulky systémem každý s každým a podle výsledků hráče nasadili do herního pavouka. Výherci v pavouku postupovali směrem k finálovému utkání, ostatní dohrávali zápasy o umístění.

Žáci předváděli velmi kvalitní výkony a to především díky tomu, že většina z nich navštěvuje kroužek stolního tenisu a má natrénováno. V kategoriích 8.,9. a 6.,7. tříd a u dívek zvítězili favorité Matěj Dluhoš, Jakub Zákostelský a Aneta Polášková. V nejmladší kategorii bylo finále napínavé až do konce a jako vítěz z něj nakonec odcházel Tadeáš Koryčan. Bylo opravdu na co se dívat.

Zde můžete nahlédnout na celkové výsledky a také na žebříček ze kterého od 20. února bude vycházet školní liga .

Závěrem bych ráda poděkovala KRPŠ, který nás podpořil finančním zajištěním celé akce. Bez něj bychom jen s těží uskutečnili turnaj takových rozměrů, s cenami nejen pro vítěze, ale i drobnými sladkostmi pro všechny zúčastněné. A také sekretariátu SK Přerov za vstřícnost při pořádání školní akce.

Ostatně podívejte se, jak vše na hale vypadalo.