Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

Organizace a zahájení šk. r. 2022/23

Tradiční akce na tradičním místě nesmí chybět ani na začátku školního roku 2022/23. Od školy vyrážíme směr Čekyně. Hraje nám hudba, nálada je parádní, na svačinku řízek či jiná dobrota. 

Září = nový školní rok = noví šesťáci´= adaptační kurz.
Ačkoliv pro nás předpověď počasí není příznivá, my se toho nebojíme a vyrážíme do Čekyně strávit takhle dva dny v dešti – pěkně pohromadě.

V pondělí 27.6.2022 se již tradičně v Kozlovicích konal sportovní den pro 2. stupeň. Soutěžili jsme v různých disciplínách a za slunečného počasí a pod studenou sprchou jsme si celé sportovní dopoledne náramně užili. 

Však mrkni na video od Kohiho. 

No a brouzdat ve fotogalerii můžeš na tomto odkazu

 

 

 

 

V úterý 14. června vysoupili žáci naší školy při příležitosti oslav 75-narozenin občanů Přerova. Naše děti si připravily pestrý program plný tance, recitace či zpěvu za doprovodu kytar a ukulele. 

Fotografie z této akce naleznete zde

Velké poděkování patří žákům 1. a 2. stupně a jejich vychovatelkám ve školní družině. 

Dne 17.6. proběhl na naší základní škole Anything but backpack day neboli "Den bez batohu." Cílem tohoto dne bylo, aby si žáci přinesli věci do školy v čemkoliv jiném než ve školním batohu. Smyslem akce bylo vyloudit úsměv na tvářích dětí či učitelů a to se určitě povedlo.  

Foto zde

Petr Kohout a 9.S, organizátoři akce

 

Dne 3.6.2022 proběhla na naší škole akce s názvem Den dětí a jejich povolání. Žáci z jednotlivých tříd měli na výběr z několika povolání, za které se měli v tento den převléct.

V termínu 31.5. a 1.6. 2022 třída 7.A vycestovala společně s paní učitelkou Szymanikovou a panem učitelem Bělíkem na školní výlet do Pekařova.

Na konci měsíce května si žáci sportovní osmé třídy užívali tři prosluněné dny v krásném prostředí rekreačního střediska Zálesí v Oderských vrších Nízkého Jeseníku. Čekaly je tři dry plné nejrůznějších a to nejen sportovních aktivit. Mezi nimi byla například výuka a lezení v lanovém parku, túra po Břidlicové stezce na rozhlednu Halaška, nácvik softballu i turnaj v ringu.