Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

11. a 25. 4.: Talentové zkoušky do 6.S
7. 5.: Konzultační hodiny 15:30 - 16:30

V pátek 5. 4. proběhl již tradičně v Klubu Teplo na Horním náměstí večírek školy U Tenisu. Beznadějně vyprodaný sál se bavil za doprovodu skupiny Los Playboys. O zahájení akce se postarali žáci z 8. S, nově na večírku zazpívali k tanci žáci z pěveckého kroužku a již tradičně  předvedli své taneční umění žáci osmých ročníků, kteří pod vedením pana ředitele Michala Pospíšila s partnerkou navštěvovali jejich taneční kroužek.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId801495d91d

Přiblížil se konec března, a tak jsme opět zavítali do Prahy v rámci vzdělávacího programu Po stopách Karla IV. Tentokrát se ho zúčastnili žáci tříd 7.ABS. Počasí nám příliš nepřálo, ranní teploty se pohybovaly kolem nuly. Ale dobře oblečeného turistu nic nezaskočí :-).

Po příjezdu do hlavního města jsme se vydali po starých zámeckých schodech do areálu Pražského hradu a jako první jsme navštívili Zlatou uličku, kde v minulosti bydleli např. lukostřelci nebo alchymisté. Poté následovala věž Daliborka, která sloužila jako vězení a mučírna. Ve Vladislavském sále jsme si prohlédli gotický strop, starou sněmovnu a kopie českých korunovačních klenotů. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha některé z nás uchvátila svou velkolepostí a magickou atmosférou. Gotika, vitráže, hrobka českých králů a mnoho dalšího, to vše vytvořilo nezapomenutelný zážitek.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId8123a4d595

Jaro už je v plném proudu, sluníčko svítí a hřeje. My přesto vzpomínáme na báječný týden v Karlově pod Pradědem. Byli jsme tam na konci ledna, lyžovali, snowboardovali, bláznili na sněhu i na chatě. A kdo? Já, Janča Habčáková s Kubou, Peťa Maus, většina 5.S a Barča s Olčou z B-čka. Podívejte se, jak nám bylo fajn...

Dne 28. března se u nás na škole konal Den učitelů. V ČR slavíme tento významný svátek, protože se právě v tento den narodil učitel národů Jan Ámos Komenský. Díky němu jsme mohli tento čtvrtek vyjádřit veliké díky všem učitelům naší školy za jejich snahu a trpělivost.

Učitelé nám dali tu možnost vyzkoušet si jejich těžkou a záslužnou profesi a musím uznat, že pro většinu z nás to byl nelehký úkol. Sice jsme nebyli úplně jako oni, ale snažili jsme se hodinu udělat co nejzajímavější a nejzábavnější pomocí různých křížovek a testů.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdaa27b0e494

Protokol a výsledek doplňovacích voleb za zákonné zástupce naleznete zde

Mgr. Michal Pospíšil, ředitel školy

V úterý 19.3.2019 proběhl již 14. ročník taneční soutěže Žemlovačka. Viděli jsme devět originálních vystoupení, z nichž každé mělo své kouzlo. Všem tanečníkům musíme poděkovat, že svým číslům věnovali tolik úsilí, i když vítězem může být jen jeden. V našem případě však dva, neboť po roce opět obhájili vítězství Ludmila Turková (3.B) a Lukáš Remeš (4.S). Na druhém místě skončila skvělá gymnastka Terezie Ševčáková (3.S) a na třetím místě dvojice Amálie Palová (3.A)

a Melánie Šternberková (3.A).

Všem vítězům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou show.

Naše díky však patří i učitelské a žákovské porotě, úžasnému DJ, všem pomocníkům a nadšenému publiku. Letošní Žemlovačka je za námi, ale už teď se těšíme na rok 2020.

N. a Z. Žemlovky

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdfc67f18189

Dne 14.3.2019 nás navštívil Bovýsek, který se nám stará o dovoz ovoce, zeleniny a mléčných výrobků do školy. Setkal se se žáky prvních až třetích tříd a povyprávěl jim o tom jak se připravují různé mléčné výrobky a jak se správně starat o ovoce a zeleninu kterou si sami pěstujeme.

Naši žáci se velmi aktivně hlásili a krásně odpovídali na Bovýskovi otázky, které byly občas velmi záludné. Nakonec se s každou třídou hezky rozloučil a slíbil že se opět někdy ukáže.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdc71fd45e27

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId50122d69ae

Druhý týden v únoru jsme uskutečnili již tradiční výjezdiový lyžařský kurz pro žáky 1.S, 2.S a 3.-5. tříd. Kurzu se zúčastnilo celkem 78 žáků prvního stupně. Denně jsme dojížděli na Troják. Tam nás vždy čekala krásně upravená sjezdovka a příjemná obsluha areálu. Rozděleni v deseti družstvech dle výkonnosti jsme s lyžováním začínali, zdokonalovali se i pilovali techniku. Každý pokrok jsme průběžně oceňovali drobnou sladkostí. Vše vyvrcholilo v pátek sjezdovým závodem po družstvech. Atmosféru můžete nasát shlédnutím videa a prolistováním fotek.