Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


V úterý 17. 1. proběhlo na naší škole školní kolo zeměpisné olympiády. V kategorii A se umístili na prvním místě rovnou dva žáci ze 6.A - Kuba Sikora a Zdeněk Džudža.

V kategorii B získal první místo Vilém Němec ze 7.A a Magdaléna Lovečková ze 7.B.

V kategorii C soutěžili žáci osmých a devátých ročníků. Na prvním místě se umístil Filip Šoupal z 8.C. Druhé místo obsadili opět dva soutěžící - Prokop Chodil z 8.B a Ondra Němčák z 9.A.

Všem žákům děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.

Na závěr roku 2022 se na naší škole konala soutěž o nejoriginálnější vánoční stromeček. Úkolem žáků bylo vytvořit stromeček z netradičních materiálů a v netradičním stylu. Do soutěže se zapojil 1. stupeň i 2. stupeň a všichni žáci nás mile překvapili svou kreativitou. 

Žeravická školní liga již začala a my máme za sebou první turnaje. Pár fotek najdete ve fotogalerii.

Nejmladší reprezentanti naší školy - žáci ze 3.S bojovali v úterý 22.11.2022 a po třech výhrách, jedné remíze a jedné prohře se jim podařilo obsadit krásné druhé místo. K tomuto umístění největší měrou přispěl nejlepší střelec Vašek Král.

Ve čtvrtek 24.11. na turnaj odjeli čtvrťáci a páťáci. Kluci a holky z 5.S turnaj vyhráli (nejlepší střelec David Navrátil dal 21 gólů) a tým sestavený z žáků 4.S se umístil na krásném 4. místě (nejvíc gólů - 22 vsítil Adam Remeš).

Další turnaj nás čeká v prosinci. Snad se nám podaří podat stejné, či lepší výkony.

V novém školním roce jsme také zahájili spolupráci s házenkáři z Žeravic. Každý pátek ráno probíhá u nás v tělocvičně kroužek pro žáky 1.-3. tříd. Mladší žačky připravuje na turnaj trenér házené a podařilo se nám také získat trenéra i pro žáky prvního stupně. A to formou tréninku, kterými by měl žáky s miniházenou seznámit.

Dne 1.11. na naší škole proběhl Halloweenský den. Účelem bylo obléct se do kostýmů, masek, a tématicky vyzdobit třídu. Některé třídy nás potěšily krásnými vystoupeními, jiné nás pohostily výbornými sladkostmi. V děsivých kostýmech se ukázali nejen žáci, ale také učitelé. Akce byla velice povedená a dala nám skvělou příležitost, jak si zpříjemnit jindy obyčejný školní den. 

Viktorie Hrabálková 8.C
 

Kurz je již naplněn! Další odevzdané přihlášky zařazujeme mezi náhradníky.

Po dvouleté pauze pořádáme opět lyžařský kurz pro zájemce z 3.-5. nesportovních tříd. A to v termínu 20.-24.2.2023. Budeme jezdit každé ráno na Troják a vracet se budemem odpoledne. Lyžujeme dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne, přes poledne máme hodinu pauzu a jdeme na teplou polévku do restaurace. Pro zájemce je zde ke stažení leták s přihláškou. Přihlášky nechť děti nosí co nejdříve své třídní učitelce. Kapacita je 40 žáků a pojedou ti nejdříve přihlášení.

Hezký den všem, 

do školy přichází nová školní kolekce oblečení a byli jste to právě Vy, kdo rozhodl v hlasování o její podobě!

Vítězem hlasování se stal motiv č.2. 

Motiv č.1 - 86 hlasů

Motiv č.2 - 146 hlasů

Motiv č.3 -  94 hlasů

V termínu 10.11.-24.11.2022 bude otevřen e-shop, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

E-shop je již uzavřen. 

Tradiční akce na tradičním místě nesmí chybět ani na začátku školního roku 2022/23. Od školy vyrážíme směr Čekyně. Hraje nám hudba, nálada je parádní, na svačinku řízek či jiná dobrota. 

Září = nový školní rok = noví šesťáci´= adaptační kurz.
Ačkoliv pro nás předpověď počasí není příznivá, my se toho nebojíme a vyrážíme do Čekyně strávit takhle dva dny v dešti – pěkně pohromadě.