Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

12. 2. v 16:00: Školička nanečisto - pro budoucí prvňáčky
18. - 22. 2.: Jarní prázdniny

Ani letos jsme nezůstali pozadu a chvíli po rozdání vysvědčení jsme vyrazili na již 5. ročník Žákovského plesu. Všechno šlo jako po másle. Řízky pouze chvíli voněly, dýmovač dýmoval, tanečníci tancovali a fotokoutek nezel prázdnotou.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdd810d3482a

Připravili jsme si společně s mou třídou menší překvapení na konec roku 2018. Leckdo by možná čekal nějakou klasickou mnohonásobně ohranou vánoční melodii a právě proto jsme vybrali pravý opak. Nepříliš známou, ale hustou pecku od Chinaski v jejich nejlepších ještě rockových letech.

Tak nečekej, nečekej.

Nečekej na nic

Buď hustej.

Buď megašééééééééééééééééf.

Ani letos jsme nezaváhali a vydali se celkem třikrát na Zimní stadión protáhnout svá těla. Tento rok u toho opět byla akční kamera a zachytila pár dobrých záběrů. I pan foťák něco nafotil, protože byl v dobrých rukou.

 

Vznikající EVVO areál v prostoru školní zahrady byl rozšířen o nový EVVO prvek. Byla zde instalována meteorologická budka s měřicími přístroji a provedena výsadba fenologického keřového kalendáře, tzn.výsadba keřů kvetoucích v různých měsících. 
View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId4e4d5d52b8

Dne 30. listopadu se u nás ve škole konala akce Movember, jejímž cílem bylo upozornit na problematiku rakoviny prostaty u mužů. Symbolem této akce je už několikátým rokem knír, a tak i úkolem našich žáků a učitelů bylo přijít do školy s knírem (pravým, umělým nebo namalovaným smiley). Celou akci naplánoval a připravil Hlas školy v čele s 9.A.

Ve dnech 7. a 8. 11. 2018 se zúčastnili žáci a žákyně naší školy pěvecké soutěže Slavíci z Přerova. 

Ve středu 7. 11. se v kategorii A1 umístil ve stříbrném pásmu Jan Jehlář ze 3.A, ve zlatém pásmu se umístily dívky Barbora Kolečářová z 2.A a Eliška Jehlářová ze 3.A. V kategorii B1 se prozpívala do stříbrného pásma Karolína Hájková z 5.A, do zlatého pásma se probojovali Adam Kovář z 5.S a Julie Hrabovská z 5.S. Julie zároveň za svůj zpěv získala krásné 2. místo.

Ve čtvrtek 8. 11. se ve stříbrných pásmech ve svých kategoriích umístily Tereza Holzmannová ze 7.B, Vendula Mausová a Veronika Plevová - obě z 9.A.

Našim soutěžícím blahopřejeme a přejeme jim, ať jim zpěv přináší i nadále radost.

 

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId4fe39e61d8

Ve školním roce 2018/2019 opět plánujeme tři lyžařské kurzy pro první stupeň.

1) Pro žáky 1.S, 2.S, 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.A, 5.B je připraven výjezdový kurz na Troják v termínu 11.2.-15.2.2019 - Další informace a závaznou přihlášku najdete zde.

2) Pro žáky 3.S a 4.S jsou plánovány 4 výjezdy do vzdálenějších a větších středisek v termínech 22.1.,7.2.,26.2.,7.3.2019 - Pro další informace a přihlášku klikněte zde.

3) Pro žáky 5.S máme objednán týdenní pobyt na Ubytovně Jitřenka v Karlově pod Pradědem v termínu 26.1.- 31.1.2019

Doufám, že nám budou sněhové podmínky přát a že se toho na sjezdovkách hodně naučíme, v lyžováni se zdokonalíme a taky si to pořádně užijeme.

Na všechny lyžaře se těší Vendula Maradová (vedoucí kurzů) a její skvělý instruktorský tým i pedagogický dozor.

100. výročí vzniku našeho státu zažíváme jen jednou, proto jsme pro žáky 2. stupně připravili projektový den.

Žáci 6. ročníků se vypravili po stopách historických událostí a osobností Přerova. Podívali se například k pamětní desce gen. Janouška, k soše Rudoarmějce na ulici Želatovská, na Horní náměstí nebo k pamětní desce Františka Venclovského u řeky Bečvy. Svou cestu zakončili v Předmostí u Památníku lovců mamutů.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId9d691c582b