Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


V měsíci září začínáme tradičně adaptačními kurzy pro 6. ročníky. V týdnu od 20. - 24.9.2021 jsme společně s vybranými žáky 9. tříd sportovali, tancovali, chodili a především se lépe poznávali. 

Milí rodiče, vážení příznivci naši školy.

Představujeme Vám pohádku Mrazík, kterou ztvárnily děti z 1.B. Možná se budete pozastavovat nad tím, že vánoční pohádka se nehodí do těchto slunných dnů. Nicméně právě tento symbol zimy se natáčel na jaře a sněhovou nadílku musel štáb zajistit přesunutím se až za polární kruh. My dodrželi termín natáčení a současně jsme využili šikovnosti našich starších spolužaček, které nám vyrobily kulisy na míru. Tak se prosím usaďte a vychutnejte si filmový zážitek.
 
 
 
 

Konec školního roku se nezadržitelně blíží. A tak dostali všichni žáci 9. ročníků možnost se rozloučit s budovou naší školy. Každý pojal rozlučku po svém. Dvě věci ale byly pro rozloučení společné a to hodně decibelů a málo spánku. 

Celou akci vám přiblíží fotogalerie

V pondělí 21. 6. 21 si zájemci z 8. A, B vyjeli protáhnout těla v sedlech kol na Helfštýn. Jeli jsme po cyklostezkách z Přerova  přes Želatovice, Podolí a Pavlovice do Šišmy. Cestou jsme krátce zastavovali, v Pavlovicích byla delší přestávka na svačinu a k nanukovému osvěžení.

Menší dobrodružství nás čekalo v lese ze Šišmy do Kladník. Bylo tu dost od vichřic popadaných stromů. Nezbylo nám, než kola  přenášet. Z Kladník jsme se vydali přes Lhotu lesem k rozcestí nad Helfštýnem. To byla poslední cesta do kopce. Odtud jsme sjížděli po vrstevnici k hradu. Cestou jsme ještě zvládli vyhlídkové foto. Na nabídku ke zdolání vrcholové trati přímo k hradu reagovali pouze tři žáci.

Našli jsme na konci školního roku ještě poslední zbytek sil a vyrazili na 3 denní výlet do Jeseníků. Program byl našlapaný a tak jsme si to zcela určitě všichni užili. 

Já možná až moc. 

Atmosféru výletu nasaješ v přiloženém videu. 

Michal a Hanka, opravdu odvážní učitelové

Vážení zákonní zástupci, 

berte prosím na vědomí, že od 8. března bude ve škole povinnost nosit následující ochranné prostředky dýchacích cest

  • respirátor nebo obdobný prostředek
  • zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek

Žádám tímto všechny rodiče, aby v rámci svých možností zvolili co nejkvalitnější ochranný prostředek dýchacích cest pro své děti. Jde přece jen o jejich zdraví a také zdraví všech pracovníků školy. 

Děkuji za pochopení a spolupráci. 

S pozdravem Mgr. Michal Pospíšil, ředitel školy

Ani v letošním roce jsme nevynechali tradiční kulturně-sportovní seznamovací akci pro žáky 6. ročníků. Za vynikající spolupráce s žáky 9. tříd jsme připravili pestrý program plný sportu, zábavy a především spolupráce. 

Od pondělí 20. června do čtvrtku 23. června probíhala rozloučení postupně se všemi 9. ročníky naší školy. Každá třída přistoupila k této speciální akci po svém. Vzhledem k tomu, že jsem se účastnil všech 4 setkání, věřím, že splnila svůj účel – rozloučit se s pedagogy a svými spolužáky.

Fotogalerie po jednotlivých třídách naleznete zde.

9.A, 9.B, 9.C, 9.S

Děkuji všem žákům a učitelům za hladký průběh všech 4 setkání.