Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

1. 5.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

V úterý 23.4.2024 se konalo okrskové kolo vybíjené pro 1. stupeň ZŠ. Turnaje se zúčastnilo
10 přerovských škol .
Turnaj byl rozdělen na 2 skupiny A,B. V naší skupině se nám dařilo, porazili jsme ZŠ za
Mlýnem 16:5, ZŠ Horní Moštěnici 13:7 a ZŠ Radslavice 13:4. Jedinou porážkou ve skupině
jsme utrpěli se ZŠ Želátovskou 6:13.

Seznam dětí přijatých do sportovní třídy 1.S pro rok 2024/2025 najdete pod veřejným kódem zde.

Třídy 4. A a 4. B se třetí dubnový týden zúčastnily školy v přírodě. Před nepříznivým počasím jsme se odjeli schovat do Jeseníků. Ve vesnici Janoušov nás čekal zážitkový týden s animačním programem ve stylu Pána prstenů. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli veškeré aktivity absolvovat venku v přírodě.

Ve středu 25.4. se naše škola proměnila ve filmové plátno celé řady filmů. A jak jsme si to užili? Moc! Tolik Spider-manů, Minnie, Ferdů, princezen a dalších superhrdinů na jednom místě jsme nikdy neviděli. Přesvědčit se o tom můžete v naší fotogalerii: https://photos.app.goo.gl/ybqZvRpdZh2GEExEA

Superhrdinská 8.C

 

V úterý 23.4. proběhly na naší škole závody mezi všemi žáky 6. a 7. ročníků na veslařských trenažérech, které k nám dovezli a na vyzkoušení zapůjčili členové Veslařského klubu Přerov. 

Pod jejich dohledem postupně proběhl závod na 500 metrů vždy mezi pěti žáky. Nejlepší čas mezi učiteli získal náš Mgr. Petr Bělík, kterému se podařilo dojet v čase 1:36,0 minut.

Ve středu 17.4. měli naši žáci již po několikáté možnost užít si oběd v naší školní jídelně, který jim osobně připravil šéfkuchař. Tentokrát to byl Zbyněk Diatka, jenž reprezentoval firmu Podravka - Lagris. Tento den jsme si všichni mohli vychutnat francouzskou polévku s mušličkami, jako hlavní chod jsme pak volili mezi Kuku Paka, což je africké kuřecí kari s rýží, nebo pečeným  kachním stehnem s červeným zelím a chlupatými knedlíky. Jako dezert nám pan šéfkuchař připravil jogurt s chia semínky a jahodovým přelivem, mimo jiné si velmi pochvaloval profesionální tým vedení naší kuchyně a samotných kuchařek. Dětem i všem učitelům velmi chutnalo.

Ve čtvrtek dne 11.4. se na naší škole uskutečnil první ročník akce s názvem "Den šílených účesů a klobouků". Byli jsme příjemně překvapeni originalitou některých kousků a dokonce nás navštívila i přerovská televize. Myslíme, že se první ročník akce vydařil a především na 1. stupni nás kreativita žáků opravdu bavila. Fotodokumentace k akci je k vidění zde

Dne 8.4. 2024 se žáci 7. ročníku naší školy zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Prahy s názvem “Po stopách Karla IV”.
Výlet začal příjezdem na hlavní vlakové nádraží, následovala cesta metrem na stanici Malostranská. První historickou zastávkou byl areál Pražského hradu, kde jsme navštívili: Zlatou uličku (nejvýznamnějším domem byl ten s číslem 13, jenž patřil červenému ostrostřelci), Daliborku, Vladislavský sál, katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Přes Malou Stranu a Karlův most jsme došli až na Staroměstské náměstí, kde si žáci mohli prohlédnout a zároveň poslechnout Pražský orloj. Následovala prohlídka nejstarší historické budovy Karlovy univerzity založené
7. dubna 1348 Karlem IV. Celý program žáci ukončili u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, odkud je průvodce PhDr. Pavel Kočí odvedl na hlavní vlakové nádraží. Třídy 7. ročníku odvezl Slovácký expres Českých drah zpět do Přerova.
Všichni byli spokojeni se zážitky a nově nabytými vědomostmi o Otci vlasti - Karlu IV.

Eliška Grácová, Mariana Mikšová, Nelly Pluháčková, 7.C