Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

Důležité: Hledáme učitele angličtiny
Důležité: Opatření týkající se vysokých teplot v budově školy
24. 6.: Sportovní den - 2. stupeň

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId5409bdb0da

Ve čtvrtek 20. června žáci prvního stupně vyměnili třídy za atletický ovál a doskočiště stadionu SK Přerov "Na Viktorce". Zde byly připraveny již tradičně atletické disciplíny, ve kterých vzájemě měřili síly. Byl to běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a pro nejstaší i překážkový běh. Na jednolivých stanovištích byli připraveni rozhodčí - studenti střední pedagogické školy, kteří nám s organizací pomáhají. Počasí nám tentokrát přálo, bylo lehce pod mrakem, nebylo třeba bojovat o stín a dopoledne jsme si s dětmi užili v pohybu. Výsledky v jednotlivých třídách jsou již známy. Ovšem na to, kdo získá medaili, kdo dosáhl nejlepšího výkonu v ročníku, si děti musí počkat do pondělí, kdy proběhne slavnostní medailový ceremoniál...

 

Pár fotek tříd a atletů v akci si můžete prohléhnout kliknutím na tento řádek. 

Soška Scholar 2019 byla předána nadaným a úspěšným studentům přerovských základních škol ve slavnostní zámecké síni města Přerova ve středu 5. června 2019. Naše škola nominovala tyto žáky. 

Filip Přikryl 3.S, Marie Piňosová 5.B, Hendrika Čecháková 6.A. 

Fotografie ze slavnostního předávání najdete zde

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId510b394129

 

V Křížové proběhlo setkání mládeže z Polska, ČR a Něměcka. Místem konání byl zámecký areál Mezinárodního konferenčního centra v Křížové.Majitelem centra je Nadace Krzyżowa pro Evropskou dohodu, nezávislá polská nevládní organizace, která se snaží o toleranci, mír, porozumění a vzájemný respekt mezi všemi evropskými národy.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId48af1b752d

Letošní festival byl pro naší školu čímsi výjimečný. Poprvé se nám podařilo sestavit loď žáků a učitelů, takže Laguna byla samý tenisák. Po celou dobu festivalu se nám opravdu dařilo. Především dorazit do cíle a potěšit naše soupeře, že jsou s námi v rozjížďce.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdb4629a393c

Z pohledu ředitele školy : 

Stále pln dojmů tlačím ze sebe tlačítky mé klávesnice stručně a jasně, co jsme společně s 8.S a jejich Luckou vyváděli v Budišově nad Budišovkou.

Program byl nabitý jako kolt westernového pistolníka. Hned první den hrajeme mezi kapkami deště turnaj v ringu a k tomu zvlhlými rukavicemi chytáme softballový míček, který se nám tedy zrovna vydařil odpálit. Vše nás baví, déšť nám nevadí a tak si lehce promočeni postěžujeme, že už musíme do sucha a tepla.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId87a623e8ec

Jako každý rok i letos se tři třídy deváťáků vydaly v úterý 21. 5. 2019 do Ostravy Poruby do planetária na externí výuku astronomie. Tentokrát jsme absolvovali „Dobrodružnou cestu po planetách Sluneční soustavy“, kde byly zakomponovány novinky ze světa novodobých objevů, díky modernímu výzkumu našeho blízkého vesmíru a objevovali jsme souhvězdí noční oblohy severní polokoule v různých ročních obdobích.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId00e7931cad

Další speciální den na naší škole, který proběhl 14. 5. Tentokrát bylo za úkol vyzkoušet si oblečení druhého pohlaví, dále na podporu boje proti rakovině prsou u žen musel mít každý zúčastněný růžový doplněk. Porota sestavená ze žáků 8.S hodnotila v 5 kategoriích:

Nejlepší třída na 1. stupni

Nejlepší třída na 2. stupni

Nejlepší jedinec na 1. stupni

Nejlepší jedinec na 2. stupni

Nejlepší učitel

Účast byla veliká na obou stupních, proto bylo velmi těžké vybrat vítěze, ale nemůžou vyhrát všichni. Nejlepší třídu na 1. stupni vyhrála 5.B, na 2. stupni 9.B. Ale teď k jednotlivcům - nejlepší na 1. stupni byl Deny Horák a na 2. stupni (opravdu s přehledem) Adam Aissa. A nejlepší učitel byla paní učitelka Jitka Tomková. Všem vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme. 

Fotografie z povedené akce nalzneš zde

                                                                                              Jakub Chlum, 8.S

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId2e4fec7932

 
Chtěla bych především poděkovat za velmi obětavou práci svým žákům z 8. C a jejich rodičům, žákům z 9. B, Mirkovi Obšnajdrovi z 9.S, paní učitelce Lindě Bartošové, Jitce Tomkové, Lucce Daňkové, Renatě Stokláskové, paní sekretářce Danušce Pajorové, panu školníkovi a panu učiteli Jardovi Krejčímu, mnoho díků patří všem z družinky, kteří se na akci osobně podíleli, taktéž paní učitelky, které akci absolvovaly se svými třídami si zaslouží zvláštní dík, všem přispěvatelům a samozřejmě vedení naší školy, protože jedině s vámi všemi se podařilo za benefiční den získat pro Nikolku 15 200Kč!!!
View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId3c4bf3ad06
I přes nepřízeň počasí se akce podařila velmi dobře a všichni si mohli užít nejen dobroty, hry, ale i diskotéku, kterou organizovala Anna Marie Kutějová z 9. B a techniku zajišťoval Marek Hradil s Danielem Bělunkem.