Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

Ve středu 24. června měli žáci 9. tříd jedinečnou možnost se rozloučit se svojí školou. Většina žáků chytla příležitost za pačesy a každý se s budovou rozloučil po svém. Někteří sportovali, někteří hráli na XBOXu, někteří zpívali, někteří jen seděli a povídali si.

Na spánek nakonec moc nedošlo, ale s tím se ani moc nepočítalo. Jsem rád, že se akce povedla a nemuseli jsme řešit žádné problémy.

Moc děkuji všem učitelům, díky kterým se akce mohla konat.

Fotky zde.

 
V úterý 25.6.2019 za námi přijela Nikolka s maminkou a my jsme byli velmi rádi, že jsme jim mohli slavnostně sdělit celkovou částku 62 925 Kč, kterou se nám na hipoterapii, ozdravný pobyt a léčebné preparáty  pro Nikolku podařilo sehnat. Nikolka je báječné děvčátko, které má vynikající studijní výsledky a smysl pro humor a my s ní a její maminkou zůstáváme v kontaktu a již se těšíme na další setkání a povídání o tom, jak se jí daří.

Ve čtvrtek 20. června žáci prvního stupně vyměnili třídy za atletický ovál a doskočiště stadionu SK Přerov "Na Viktorce". Zde byly připraveny již tradičně atletické disciplíny, ve kterých vzájemě měřili síly. Byl to běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem a pro nejstaší i překážkový běh. Na jednolivých stanovištích byli připraveni rozhodčí - studenti střední pedagogické školy, kteří nám s organizací pomáhají. Počasí nám tentokrát přálo, bylo lehce pod mrakem, nebylo třeba bojovat o stín a dopoledne jsme si s dětmi užili v pohybu. Výsledky v jednotlivých třídách jsou již známy. Ovšem na to, kdo získá medaili, kdo dosáhl nejlepšího výkonu v ročníku, si děti musí počkat do pondělí, kdy proběhne slavnostní medailový ceremoniál...

 

Pár fotek tříd a atletů v akci si můžete prohléhnout kliknutím na tento řádek. 

Soška Scholar 2019 byla předána nadaným a úspěšným studentům přerovských základních škol ve slavnostní zámecké síni města Přerova ve středu 5. června 2019. Naše škola nominovala tyto žáky. 

Filip Přikryl 3.S, Marie Piňosová 5.B, Hendrika Čecháková 6.A. 

Fotografie ze slavnostního předávání najdete zde

 

V Křížové proběhlo setkání mládeže z Polska, ČR a Něměcka. Místem konání byl zámecký areál Mezinárodního konferenčního centra v Křížové.Majitelem centra je Nadace Krzyżowa pro Evropskou dohodu, nezávislá polská nevládní organizace, která se snaží o toleranci, mír, porozumění a vzájemný respekt mezi všemi evropskými národy.

Letošní festival byl pro naší školu čímsi výjimečný. Poprvé se nám podařilo sestavit loď žáků a učitelů, takže Laguna byla samý tenisák. Po celou dobu festivalu se nám opravdu dařilo. Především dorazit do cíle a potěšit naše soupeře, že jsou s námi v rozjížďce.

Z pohledu ředitele školy : 

Stále pln dojmů tlačím ze sebe tlačítky mé klávesnice stručně a jasně, co jsme společně s 8.S a jejich Luckou vyváděli v Budišově nad Budišovkou.

Program byl nabitý jako kolt westernového pistolníka. Hned první den hrajeme mezi kapkami deště turnaj v ringu a k tomu zvlhlými rukavicemi chytáme softballový míček, který se nám tedy zrovna vydařil odpálit. Vše nás baví, déšť nám nevadí a tak si lehce promočeni postěžujeme, že už musíme do sucha a tepla.

Jako každý rok i letos se tři třídy deváťáků vydaly v úterý 21. 5. 2019 do Ostravy Poruby do planetária na externí výuku astronomie. Tentokrát jsme absolvovali „Dobrodružnou cestu po planetách Sluneční soustavy“, kde byly zakomponovány novinky ze světa novodobých objevů, díky modernímu výzkumu našeho blízkého vesmíru a objevovali jsme souhvězdí noční oblohy severní polokoule v různých ročních obdobích.