Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

5. 11. 2019: Konzultační hodiny (16 - 17 h)

Letošní šolní kolo turnaje ve stolním tenise se uskuteční ve středu 16. října 2019 na hale SK Přerov. Jsou vyhlášeny kategorie: Hoši 4. a 5. třída, Hoši 6. a 7. třída, Hoši 8. a 9. třída, Dívky. Nejlepší stolní tenisté a stolní tenistky můžou reprezentovat školu na okresním kole turnaje mezi školamy. Neváhejte prosím a přijďte se přihlásit. Uzávěrka přihlášek je již v pátek 11.10.

Ve čtvrtek 26. září se nám to před školou nějak hromadí. Vozidla nemají kde parkovat, žáci nemohou najít volný prostor na chodníku a batohy lítají vzduchem do aut ochotných rodičů. 70 žáků Základní školy U tenisu vyráží na Adaptační kurz.

Cesta do Čekyně je dlouhá a spletitá. Některým dochází síly už v Předmostí a situaci zachraňuje hroznový cukr paní učitelky Sloukové. Nakonec ale vše zvládáme s nadhledem a aspoň máme chuť k obědu. Po jídle vyrábíme třídní trika a areál se hned hemží žlutou, zelenou, růžovou a tyrkysovou barvou. Fantasii necháváme volný průběh a výsledek je skvostný.

Ve středu 18. září se konala běžecká soutěž „O pohár primátora města Přerova“. Účastnili jsme se v několika kategoriích.
V běhu na 60m mladší žákyně nás reprezentovaly Tereza Krutilová, Natálka Černošková, Míša Zavadilová. V běhu na 800m doběhla první Terka Krutilová, bojovala Adéla Butorová. V běhu na 60m mladší žáci nás reprezentovali a umístili se 1. Lukáš Kopec, 2. Jan Korytář. Na 800m nás reprezentoval David Kolísko, první doběhl Lukáš Kopec. V běhu na 60m starší žáci nás reprezentovali Michal Němec, na 2. místě se umístil Štěpán Illík.
Ze starších žákyň nás reprezentovala Katka Prvá a na 3. místě skončila Terka Bartlová. V běhu na 1500m starší žáci reprezentovali Marek Pavelka a Ondra Béňa. Za starší žákyně bojovala Lenka Kotková.
Vítězům blahopřejeme, všem závodníkům děkujeme za jejich pěkné výkony a reprezentaci školy. ZDE je odkaz na fotogalerii.

Od pondělí 16. září do úterý 17. září se žáci naší nové sportovní třídy 6.S zúčastnili adaptačního kurzu v Čekyni. Na úvod absolvovali několikakilometrovou trasu, kterou se po vlastních dopravili na místo. V areálu čekyňského tábora pak na ně čekala řada her, soutěží, sportovních turnajů, diskotéka i noční hra, kterou jim přijel uspořádat za pomoci starších spolužáků z 9.S přímo pan ředitel. I když počasí chvilkami nebylo zcela ideální, celou akci jsme si velmi užili, děti závodily z plných sil a dosahovaly skvělých výsledků, za které byly oceněny nejen diplomy, ale i sladkou odměnou. 

V úterý 11. 6. se někteří žáci 7.tříd zúčastnili soutěže v německé a ruském jazyce. Soutěžili v poslechu, porozumění textu, popisu obrázku. Všem to pěkně šlo, ale zvítězit mohl jen jeden. A jak se kdo umístil?

V pátek 21. června se naši žáci 8. tříd zúčastnili jednodenního výjezdu do Rakouska, do údolí Wachau. Tato oblast vinné révy a meruněk okolo Dunaje je plná klášterů, hradů a dalších památek, které stojí za to vidět. I z toho důvodu, že je celé údolí zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Ve středu 26. 6. 2019 se někteří žáci 8. a 9. tříd zúčastnili cyklovýletu Přerovskem.

Ve středu 24. června měli žáci 9. tříd jedinečnou možnost se rozloučit se svojí školou. Většina žáků chytla příležitost za pačesy a každý se s budovou rozloučil po svém. Někteří sportovali, někteří hráli na XBOXu, někteří zpívali, někteří jen seděli a povídali si.

Na spánek nakonec moc nedošlo, ale s tím se ani moc nepočítalo. Jsem rád, že se akce povedla a nemuseli jsme řešit žádné problémy.

Moc děkuji všem učitelům, díky kterým se akce mohla konat.

Fotky zde.