Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


V úterý 4. 10. 2022 jsme se v počtu 4 družstev zúčastnili závodu v přespolním běhu. Mladší dívky skončily na 11. místě, mladší hoši na 8. místě. Pěkných výsledků dosáhly starší družstva, dívky skončily na 2. místě a hoši na 1. místě. Postoupili do krajského kola, které se konalo 13. 10. 2022 v Jeseníku. Závodníkům gratulujeme.

Po dvou letech zde máme opět fotbalový turnaj pro ty nejmenší - McDonald´s Cup.

V úterý 19.4. nás čeká na hřišti KMK Zubr Přerov v Předmostí okrskové kolo kategorie A (1.-3. třída).

Ve čtvrtek 21.4. bude u nás na školním hřišti školní kolo pro kategorii B (4. a 5. třídy) a to společně s doprovodným turnajem ve vybíjené. Budou proti sobě soutěžit třídní týmy. Ti nejlepší fotbalisté pak budou školu reprezentovat na okrskovém kole pořádaném 26.4. opět v Předmostí.

Držte nám pěsti! Přijďte se podívat! A taky fandit!

Koncem měsíce března se opět po dvou letech rozjela školní liga miniházené. A opět s účastí našich žáků z prvního stupně. Do Žeravické I. ligy jsem přihlásila jedno družstvo složené s žáků 2.S a 3.S, v Žeravické II. lize naši školu reprezentují hned dva týmy žáků navštěvujících 4.S a 5.S.

Další fotky z tréninku a z turnaje najdete ve fotogalerii.

V pátek 18.2.2022 se nanaší škole konal "Trenažérový pohár přerovských základních škol". 

Mezi nejlepšími v kategorii 6. a 7. tříd se umístili tito žáci. 

Chlapci

1. místo - Zdeněk Fryč 7.C

2. místo - Filip Přikryl - 6.A

3. místo - Sebastian Keclík - 7.B

Dívky

1. místo - Marie Josepčuková 6.B

2. místo - Eliška Stechmüllerová 7.A

3. místo - Barbora Lavická 7.A

Zástupcům veslařského klubu děkujeme za organizaci a všechny žáky chválím za aktivní přístup při závodech. 

Celkové výsledky v rámci všech základních škol nalezneš zde

 

V úterý 5. 10. se nejlepší vytrvalci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu
ve Všechovicích. V soutěži družstev obsadili starší i mladší žačky 5. místo, starší žáci 4. místo.
V soutěži jednotlivců obsadil Jonatán Kouba 2. místo, Lucie Zdražilová 4. místo a Julie Vinklárková 6.
místo.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy - Julie Kuklová, Sára Nováková, Kristýna Púčalová, Adriana Bartoňková, Lucie Zdražilová, Julie Vinklárková, Anna Rákosová, Vendula Janotová, Jonatán Kouba, Lukáš Kopec, Jan Nitka, Jan Korytář.

V pondělí 2. března se konalo školní kolo recitační soutěže 2. a 3. tříd. Celkem se soutěže zúčastnilo 13 žáků, kteří postoupili jako nejlepší recitátoři z třídních kol. Nakonec se ze všech 2. tříd umístila na 1. místě  Adriana Zezulová z 2. B, na 2. místě Matyáš Jedlička z 2. S a na 3. místě Sarah Jemelíková ze 2. B.

Ze 3. tříd se na 1. místě umístila Anežka Nováková ze 3. B, na 2. místě Lukáš Kocián ze 3. S a na 3. místě Kristýna Ženčáková ze 3. A. Všem zúčastněným gratulujeme a  postupujícím do okresního kola - Anežce Novákové a Lukáši Kociánovi přejeme hodně štěstí v dalším kole.
 
 
 
Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se konal vánoční turnaj v ringu 7. - 9. tříd. Ze sedmých tříd měla zájem jen 7A, tak se přihlásila hned 3 družstva. Vzniklo z toho třídní zápolení. Na 1. místě skončili Havlíková, Čecháková, Caletka, na 2. místě Dostál, Mikšová, Knichalová, na 3. místě Langerová, Bednářová, Hradil.

Ve čtvrtek 12.12. se konal na Městské sportovní hale turnaj v Barevném minivolejbale. Děti byly rozdělené podle kategorií do Žluté skupiny minivolejbalu (1. a 2. třídy), dále na Oranžový volejbal mladších (3. třídy) a Oranžový volejbal starších (4. a 5. třídy). Ve Žlutém volejbale nás reprezentovali David Žítek s Emou Čagánkovou ze 2. tříd a získali ve své skupině krásné 4. místo ze sedmi týmů. V Oranžovém volejbale mladších získali ve svých skupinách 1. místo Emma Bělohoubková s Viktorií Kovářovou že 3.S, 3. místo Jakub Sikora s Matyášem Plhalem a Samuelem Chylo také ze 3.S a 4. místo Veronika Němcová s Terkou Pěnčíkovou ze 3.S spolu s Dorotou Zbořilovou ze 3.A vždy ze sedmi týmů ve skupině. Ve starší skupině získali krásné 4. místo Nela Vychodilová s Emmou Žaludovou ze 4.A, 5. místo Marie Josepčuková s Valentýnou Grňovou ze 4.B spolu s Annou Vodákovou ze 4.S a 6. místo David Bednařík s Marianou Vyhňákovou z 5.B vždy z devíti týmů ve skupině. Pár fotek se vám objeví pokud kliknete ZDE.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole, které se bude konat 20. února.

 

L. Vychodilová