Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

* Volby do školské rady

5. 4.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

Tento rok byla okresní i krajská kola skvělá, i když zároveň těžší než loni. První kolo proběhlo celkem v pohodě, první zápas padal do soupeřovy branky gól za gólem, druhý zápas byl pro nás náročnější, ale i tak jsme nakonec vybojovaly první místo, což pro nás znamenalo postup do krajského kola.

Ve středu 27. 9. 2023 jsme se v počtu 4 družstev po šesti závodnících zúčastnili soutěže v přespolním běhu ve Všechovicích. Mladší dívky i hoši skončili na 7. místě. Starší dívky skončily na 8.místě a starší hoši na 9. místě.

Přes velkou konkurenci, vysokou účast škol, jsou to pěkné výsledky.

V úterý 4. 10. 2022 jsme se v počtu 4 družstev zúčastnili závodu v přespolním běhu. Mladší dívky skončily na 11. místě, mladší hoši na 8. místě. Pěkných výsledků dosáhly starší družstva, dívky skončily na 2. místě a hoši na 1. místě. Postoupili do krajského kola, které se konalo 13. 10. 2022 v Jeseníku. Závodníkům gratulujeme.

Po dvou letech zde máme opět fotbalový turnaj pro ty nejmenší - McDonald´s Cup.

V úterý 19.4. nás čeká na hřišti KMK Zubr Přerov v Předmostí okrskové kolo kategorie A (1.-3. třída).

Ve čtvrtek 21.4. bude u nás na školním hřišti školní kolo pro kategorii B (4. a 5. třídy) a to společně s doprovodným turnajem ve vybíjené. Budou proti sobě soutěžit třídní týmy. Ti nejlepší fotbalisté pak budou školu reprezentovat na okrskovém kole pořádaném 26.4. opět v Předmostí.

Držte nám pěsti! Přijďte se podívat! A taky fandit!

Koncem měsíce března se opět po dvou letech rozjela školní liga miniházené. A opět s účastí našich žáků z prvního stupně. Do Žeravické I. ligy jsem přihlásila jedno družstvo složené s žáků 2.S a 3.S, v Žeravické II. lize naši školu reprezentují hned dva týmy žáků navštěvujících 4.S a 5.S.

Další fotky z tréninku a z turnaje najdete ve fotogalerii.

V pátek 18.2.2022 se nanaší škole konal "Trenažérový pohár přerovských základních škol".

Mezi nejlepšími v kategorii 6. a 7. tříd se umístili tito žáci.

3. místo - Barbora Lavická 7.A

Zástupcům veslařského klubu děkujeme za organizaci a všechny žáky chválím za aktivní přístup při závodech.

Celkové výsledky v rámci všech základních škol nalezneš zde

V úterý 5. 10. se nejlepší vytrvalci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu
ve Všechovicích. V soutěži družstev obsadili starší i mladší žačky 5. místo, starší žáci 4. místo.
V soutěži jednotlivců obsadil Jonatán Kouba 2. místo, Lucie Zdražilová 4. místo a Julie Vinklárková 6.
místo.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy - Julie Kuklová, Sára Nováková, Kristýna Púčalová, Adriana Bartoňková, Lucie Zdražilová, Julie Vinklárková, Anna Rákosová, Vendula Janotová, Jonatán Kouba, Lukáš Kopec, Jan Nitka, Jan Korytář.

V pondělí 2. března se konalo školní kolo recitační soutěže 2. a 3. tříd. Celkem se soutěže zúčastnilo 13 žáků, kteří postoupili jako nejlepší recitátoři z třídních kol. Nakonec se ze všech 2. tříd umístila na 1. místě  Adriana Zezulová z 2. B, na 2. místě Matyáš Jedlička z 2. S a na 3. místě Sarah Jemelíková ze 2. B.

Ze 3. tříd se na 1. místě umístila Anežka Nováková ze 3. B, na 2. místě Lukáš Kocián ze 3. S a na 3. místě Kristýna Ženčáková ze 3. A. Všem zúčastněným gratulujeme a  postupujícím do okresního kola - Anežce Novákové a Lukáši Kociánovi přejeme hodně štěstí v dalším kole.