Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


V úterý 5. 10. se nejlepší vytrvalci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu
ve Všechovicích. V soutěži družstev obsadili starší i mladší žačky 5. místo, starší žáci 4. místo.
V soutěži jednotlivců obsadil Jonatán Kouba 2. místo, Lucie Zdražilová 4. místo a Julie Vinklárková 6.
místo.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy - Julie Kuklová, Sára Nováková, Kristýna Púčalová, Adriana Bartoňková, Lucie Zdražilová, Julie Vinklárková, Anna Rákosová, Vendula Janotová, Jonatán Kouba, Lukáš Kopec, Jan Nitka, Jan Korytář.

V pondělí 2. března se konalo školní kolo recitační soutěže 2. a 3. tříd. Celkem se soutěže zúčastnilo 13 žáků, kteří postoupili jako nejlepší recitátoři z třídních kol. Nakonec se ze všech 2. tříd umístila na 1. místě  Adriana Zezulová z 2. B, na 2. místě Matyáš Jedlička z 2. S a na 3. místě Sarah Jemelíková ze 2. B.

Ze 3. tříd se na 1. místě umístila Anežka Nováková ze 3. B, na 2. místě Lukáš Kocián ze 3. S a na 3. místě Kristýna Ženčáková ze 3. A. Všem zúčastněným gratulujeme a  postupujícím do okresního kola - Anežce Novákové a Lukáši Kociánovi přejeme hodně štěstí v dalším kole.
 
 
 
Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se konal vánoční turnaj v ringu 7. - 9. tříd. Ze sedmých tříd měla zájem jen 7A, tak se přihlásila hned 3 družstva. Vzniklo z toho třídní zápolení. Na 1. místě skončili Havlíková, Čecháková, Caletka, na 2. místě Dostál, Mikšová, Knichalová, na 3. místě Langerová, Bednářová, Hradil.

Ve čtvrtek 12.12. se konal na Městské sportovní hale turnaj v Barevném minivolejbale. Děti byly rozdělené podle kategorií do Žluté skupiny minivolejbalu (1. a 2. třídy), dále na Oranžový volejbal mladších (3. třídy) a Oranžový volejbal starších (4. a 5. třídy). Ve Žlutém volejbale nás reprezentovali David Žítek s Emou Čagánkovou ze 2. tříd a získali ve své skupině krásné 4. místo ze sedmi týmů. V Oranžovém volejbale mladších získali ve svých skupinách 1. místo Emma Bělohoubková s Viktorií Kovářovou že 3.S, 3. místo Jakub Sikora s Matyášem Plhalem a Samuelem Chylo také ze 3.S a 4. místo Veronika Němcová s Terkou Pěnčíkovou ze 3.S spolu s Dorotou Zbořilovou ze 3.A vždy ze sedmi týmů ve skupině. Ve starší skupině získali krásné 4. místo Nela Vychodilová s Emmou Žaludovou ze 4.A, 5. místo Marie Josepčuková s Valentýnou Grňovou ze 4.B spolu s Annou Vodákovou ze 4.S a 6. místo David Bednařík s Marianou Vyhňákovou z 5.B vždy z devíti týmů ve skupině. Pár fotek se vám objeví pokud kliknete ZDE.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole, které se bude konat 20. února.

 

L. Vychodilová

V pondělí 2. 12. 2019 se v přerovské herně Spartaku konalo okresní kolo ve stolním tenise. Z naší školy jsme se účastnili ve všech kategoriích a ve všech jsme i bodovali.
Mladší dívky skončily na 3. místě – Dopitová, Štáblová, mladší hoši na 1. místě – Kudlík, Diviš, Caletka. Starší dívky skončily na 1. místě a postupují do krajského kola – Richterová, Bartlová, Prvá, starší hoši na na 2. místě – Richter, Němec, Neumann.
Všem moc gratulujeme!

V úterý 26.11. jsme s podporou Českého svazu kickboxu uspořádali soutěž pro děti prvního a druhého ročníku.

Třídy si nasadily do každé disciplíny své zástupce a soupeřily mezi sebou v přetlačování, pěnových tyčkách a kopech na čas. Vzhledem k tomu, že výše zmíněné disciplíny byly pro děti novinkou, mohli jsme měřit síly mezi klasickou třídou i tou sportovní. Na výsledky to nemělo jakýkoliv vliv.

Každý zápas začínal i končil přátelským podáním ruky.

Ve dnech 6. a 7. listopadu se v Přerově konala tradiční pevěcká soutěž Slavíci z Přerova. Z naší školy se soutěže zúčastnilo celkem 8 žáků 1. stupně a 3 žáci 2. stupně.

V kategorii mladších žáků 1.stupně jsme se umístili následovně

Stříbrné pásmo

Barbora Kolečářová 3.A

Anna Krejčí 3.A

Gabriela Thóthová 3.B

Veronika Pavlíková 4.A

Gabriela Černá 5.S

Bronzové pásmo

Sarah Jemelíková 2.B

Jan Tunkl 3.B

V kategorii starších žáků 2. stupně jsme obsadili tyto příčky

Zlaté pásmo - Eva Mikšová 7.A

Stříbrné pásmo - Jan Mareček 7.B

Obrovského úspěchu jsme dosáhli v obou kategoriích (1. i 2. stupeň) a v konkurenci všech žáků z přerovských škol jsme si odnesli dvě 1. místa.

O tento skvělý výsledek se postarali :

Marie Friesová 5.S – celkové 1. místo

Adam Kovář 6.S – celkové 1. místo

Všem zpěvákům moc děkujeme a gratulujeme k jejich úspěchu. 

Turnaj se uskutečnil ve středu 16.10.2019 v hale SK Přerov. Zúčastnilo se ho celkem 51 žáků z 4.-9. tříd. Nejlepšími stolními tenisty se v jednotlivých kategoriích stali: Gabča Černá (5.S), Terka Krutilová (7.S), Danča Richterová (8.A), Šimon Dostál (5.S), Lukáš Kudlík (7.S) a Dominik Richter (9.B). Umístění všech účastníků turnaje se vám ukáže, pokud kliknete ZDE. Tři nejlepší chlapci a dvě děvčata z kategorie 6.,7. a 8.,9. tříd budou školu reprezentovat na okresním kole. Držme jim palce. Další fotky naleznete ve fotogalerii školy.

Děkuji KRPŠ za podporu, díky níž jsme turnaj mohli opět uspořádat v takovém rozsahu v hale na stolní tenis určené. Velký dík také patří Vlaďce Zapletalové a Hance Sloukové, které odvedly opět prefektí práci.