Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

12. 2. v 16:00: Školička nanečisto - pro budoucí prvňáčky
18. - 22. 2.: Jarní prázdniny
V úterý 15.1.19 se konalo školní kolo soutěže konverzace v anglickém jazyce. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Kategorie I, 6.a 7.tříd, se účastnilo 14 žáků. V kategorii II, 8. a 9.třídy, soutěžilo 17 žáků. V kategorii I obsadil 3.místo Jan Kornel (7. B), 2.místo Elena Pospíšilová (7. B), vítězem se stala Eva Chrystanová (7.A). V kategorii II se umístil na 3. místě Tomáš Valčuha (9.S), na 2.místě Daniel Jastrzembski (9.S) a na 1. místě Aneta Dostálová (8.B). Vítězové postupují do okresního kola.
Výhercům gratulujeme a těšíme se na další ročník. Mgr. Michaela Malíková

Dne 30. listopadu se v Přerově na hale SK Přerov konalo okresní kolo turnaje ve stolním tenise. Potkali se zde hráči a hráčky až ze šesti přerovských škol. ZŠ U tenisu měla zastoupení ve všech kategoriích a nevedla si vůbec špatně!

Družstvo madších žaček ve složení: Daniela Richterová (7.A) a Treza Krutilová (6.S) vybojovalo 1. místo

Družstvo mladších žáků ve složení: Diviš Radek, Kudlík Lukáš (6.S) a Neumann Filip (7.B) obsadili také 1. místo

Družstvo starších žaček: Bartlová Tereza a Prvá Kateřina (8.S) obsadilo 2. místo a starší žáci: Richter Dominik (8.B), Němec Michal (8.S) a Bělunek Daniel (9.B) vybojovali ve velké konkurenci 4. místo

Kompletní výsledkovou listinu si můžete prolédnout zde.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeIddb23d12c9d

 

V pátek 2.11.2018 se na ORNISU uskutečnilo okresní kolo vědomostní soutěže Mladý zahrádkář. Velkého úspěchu dosáhli dva žáci naší školy. V kategorii mladších žáků obsadil první místo Aleš Andrýsek z 6.A a Martin Zborek z 6.B druhé místo. V kategorii starších žáků nejlépe uspěl Matěj Dohnal z 8.A, který obsadil solidní 4. místo. Vítěz kategorie mladších žáků Aleš Andrýsek postupuje do kola národního, které se uskuteční v červnu 2019. Všem osmi žákům školy, kteří nás v této soutěži reprezentovali patří velké poděkování.

Vít Křístek

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeId79bc71f674

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeId79acb04c19

V pátek 2.11.2018 jsem v herně stolního tenisu SK Přerov odehráli školní trunaj ve stolním tenise. Zúčastnilo se ho celkem 47 žáků. Byli rozděleni do pěti kategorií. Staší žáci (8.,9. třída), maldší žáci, madší žačky (6.,7. třída) a žáci a žačky 4.,5. tříd. Jediná zástupkyně starších žaček se připojila ke stejně starým chlapcům a nevedla si vůbec zle.

Umístění všech hráčů si můžete prohlédnout zde na výsledkové listitě. Fotky vítězů i poražených najdete ve fotogalerii.

Ve čtvrtek 1.11. jsme se s deseti žáky prvního stupně vypravili do Tovačovské haly na florbalový turnaj. Bojovali jsme statečně. V prvním utkání jsme porazili domácí hráče. Ve druhém a třetím jsme však na soupeře nestačili. Celkově jsme ve velmi silné skupině obsadili třetí místo. Výkon našich chlapců a jedné dívky byl i přes nějakou tu prohru moc hezký. Na obrázku si můžete prohlédnout náš tým a více fotek shlédnout ve fotogalerii.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeIdd1dd3ea8a4

V pátek 19. října se 3 žáci 9. ročníků (Marek Hradil 9. B, Miroslav Obšnajdr 9. S a Radek Lukša z 9. S) zúčastnili soutěže na SŠE v Lipníku nad Bečvou v oblasti elektro.

3. místo obsadil Radek Lukša z 9. S - velmi gratulujeme! Marek Hradil z 9. B předvedl naprosto samostatnou, precizní, až profesionální úroveň a získal ve všech disciplínách nejlepší známky ze všech soutěžících. Přesto se Marek neumístil mezi prvními třemi soutěžícími, což je pro nás všechny naprosto nepochopitelné. Všem účastníkům děkuji za poctivou práci a skvělou reprezentaci naší školy v Olomouckém kraji. E. Bartoňová
View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeIdb6fab2932e

Ve středu 7. března se konalo 3. kolo školní ligy v minivolejbale ve sportovní hale v Kojetíně. Do turnaje jsme nominovali dva týmy po třech žačkách 6. a 5.tříd. Děvčata bojovala za modré týmy ve dvou skupinách. První tým ve složení Zuzka Vychodilová z 6.A, Terka Holzmannová z 6.B a Melánie Řihošková z 6.S vybojoval ve své skupině 1. místo a tím postupují do vyšší skupiny pro další kolo, které se bude konat v květnu. Druhý tým ve složení Hendrika Čecháková z 5.A, Natálie Pálková z 6.A a Eliška Králiková z 6.B vybojoval ve své skupině 2.místo. Oběma týmům moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalšího 4.kola, které se bude konat 2. května a potom Finálové kolo celého regionu 6.června.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeIde75454b378

Další fotky najdete v galerii.

Ve středu 29. 11. 2017 proběhlo ve středisku Atlas vyhodnocení soutěže „Tak to vidím já.“ Tématem byla problematika alkoholismu, záškoláctví, gamblerství, drogové závislosti, šikany. Z naší školy se soutěže zúčastnilo několik žáků. Ze třídy 3.A se v kategorii 1. - 3. tříd na 3. místě umístila Elen Krejčiříková, na 6. místě Vanesa Zbořilová a na 9. místě Sára Kostýlková. V kategorii žáků 4. - 5. tříd získala úžasné 1. místo Kamila Klčová, 2. místo obsadila Kristýna Chalupová, 6. místo Lukáš Kudlík a Aneta Koryčanová skončila 22. Všichni ze třídy 5.B.

 Za své výtvarné práce žáci dostali diplomy a drobné dárkové předměty. Jsme rádi, že žáci naší školy, která je sportovně zaměřená, slaví úspěchy a mají chuť rozvíjet svůj výtvarný talent.

View the embedded image gallery online at:
https://zstenis.eu/vypis-clanku/souteze#sigFreeId62fef02e15
 
Další fotky můžete prohlédnout v galerii.