Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

15. 6.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

V pondělí 24.6.2024 se konal tradiční sportovní den pro žáky 2. stupně. Soutěžilo se v tradičních disciplínách - fotbal, ringo, petanque, möllky, pohybové hry, stolní tenis a kroket.

Díky fotogalerii a videu si můžete přiblížit atmosféru jednotlivých soutěží.

V týdnu od 10. - 14.6. proběhl na škole první ročník "Dne v pohybu" pro žáky prvního stupně. Smyslem těchto sporotvních dnů bylo se aktivně hýbat, spolupracovat a něco nového se naučit. Hlavním cílem nebylo vítězství, ale radost z pohybu.

Fotografie z těchto dnů naleznete zde

Moc děkuji všem učitelům a především spolku Magnet za organizaci a hladký průběh.

Konec měsice května již tradičně patřil turistickému kurzu sportovní třídy 8.A. Program byl pestrý a nabitý. Házeli jsme kroužkem, odpadlovali míčky a po večerech jsme se báli či nadšeně tancovali.

V úterý 23.4.2024 se konalo okrskové kolo vybíjené pro 1. stupeň ZŠ. Turnaje se zúčastnilo
10 přerovských škol .
Turnaj byl rozdělen na 2 skupiny A,B. V naší skupině se nám dařilo, porazili jsme ZŠ za
Mlýnem 16:5, ZŠ Horní Moštěnici 13:7 a ZŠ Radslavice 13:4. Jedinou porážkou ve skupině
jsme utrpěli se ZŠ Želátovskou 6:13.

V pondělí 22.4. 2024 jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru v Hranicích,

kterého se zúčastnilo 7 škol.
Štafeta byla rozdělena na:
- 8x 100 m 1.-3. třída - 2. místo
- 8x 100 m 4.-5. třída - 3. místo
- Smíšená štafeta A 8x 200 m – 3. místo
- Smíšená štafeta B 8x 200 m – 2. místo
Po sečtení času ze všech štafet jsme se umístili na krásném 2. místě a zajistili si
postup do Krajského kola.

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 se dívky 6. – 9. tříd zúčastnily OK volejbalové soutěže. Konkurence byla velká. Přihlásilo se celkem 10 týmů, které byly rozdělené do tří skupin. V naší skupině dívky všechny zápasy vyhrály a utkaly se s prvními týmy zbylých skupin. I když rozdíly mezi vítěznými družstvy nebyly velké, obsadila naše děvčata 3. místo. Gratulujeme jim a přejeme další pěkný úspěch i v příštím roce.

V úterý 9. 4. 2024 se žáci 4. a 5. tříd opět zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj se konal na nám již známé hale v Žeravicích. Po urputném boji se soupeři z jiných základních škol v Přerově, se naši žáci umístili na krásném 2.místě a to tito žáci Švehlová Sofie, Butora Ondřej, Bajtek Ondřej, Ulma Dominik, Kopal Matěj, Kostruch Sebastian, Matyáš Zapletal, Matýáš Ševčák.

V pátek 22.3. se uskutečnilo v hale SK Žeravice okresní kolo Školského poháru v házené mladších žákyň, kterého se zúčastnilo pět přihlášených škol okresu Přerov. Hrálo se systémem každý s každým a o konečném umístění rozhodoval počet bodů získaných v jednotlivých utkáních. Naše dívky skončily na krásném 3.místě. Holky bojovaly od začátku do konce, nic nenechaly náhodě, za což jim patří velká pochvala. Skvěle školu reprezentovaly.