Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

1. 5.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 se dívky 6. – 9. tříd zúčastnily OK volejbalové soutěže. Konkurence byla velká. Přihlásilo se celkem 10 týmů, které byly rozdělené do tří skupin. V naší skupině dívky všechny zápasy vyhrály a utkaly se s prvními týmy zbylých skupin. I když rozdíly mezi vítěznými družstvy nebyly velké, obsadila naše děvčata 3. místo. Gratulujeme jim a přejeme další pěkný úspěch i v příštím roce. 

V úterý 9. 4. 2024 se žáci 4. a 5. tříd opět zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj se konal na nám již známé hale v Žeravicích. Po urputném boji se soupeři z jiných základních škol v Přerově, se naši žáci umístili na krásném 2.místě a to tito žáci Švehlová Sofie, Butora Ondřej, Bajtek Ondřej, Ulma Dominik, Kopal Matěj, Kostruch Sebastian, Matyáš Zapletal, Matýáš Ševčák.
 

 

V pátek 22.3. se uskutečnilo v hale SK Žeravice okresní kolo Školského poháru v házené mladších žákyň, kterého se zúčastnilo pět přihlášených škol okresu Přerov. Hrálo se systémem každý s každým a o konečném umístění rozhodoval počet bodů získaných v jednotlivých utkáních. Naše dívky skončily na krásném 3.místě. Holky bojovaly od začátku do konce, nic nenechaly náhodě, za což jim patří velká pochvala. Skvěle školu reprezentovaly.

5. dubna 2024 proběhl další ročník Olympijského víceboje – odznaku všestrannosti, který se konal na atletickém stadionu v Hranicích.
Letos byl určen pro žáky ročníků 2009 - 2014 a čekaly nás 4 disciplíny – hod medicinbalem přes hlavu, trojskok, sed-lehy po dobu dvou minut a skoky přes švihadlo po dobu dvou minut, kdy se po 30s střídaly prvky (snožmo pozpátku, snožmo popředu, vajíčko, koníček).
Soutěže se zúčastnili vybraní žáci z 1. stupně (4.S a 5.S) a poměřili si síly s žáky z ostatních škol. Letos se okresního kola zúčastnilo kolem 140 dětí ze 7 základních škol a 1 gymnázia.

Žáci na naší škole si mohli vyzkoušet hodiny tělocviku s profesionálním trenérem basketbalu Ivanem Fašánkem, který vede basketbalový klub v Přerově. Děti si osvojily základy přihrávek, driblinku, různé herní kombinace ve dvojicích i ve větších skupinách. Menší děti se seznámily s touto hrou zábavnou i soutěživou formou. Hodiny byly fyzicky sice náročné, ale velmi zajímavé a přínosné. Bylo to velmi příjemné zpestření výuky tělesné výchovy.

 

Letošní LV se konal od 5. 2. – 9. 2. 2024 v Budišově v RS Zálesí. Celkem se zúčastnilo 38 žáků. Program lyžařského výcvikového kurzu byl zaměřen na výuku a zdokonalování sjezdového lyžování. Letos se podařilo sestavit tři družstva, která mohla po vyzkoušení lyžařských dovedností rovnou na vlek a žáci se mohli věnovat zdokonalování svého lyžařského stylu. Široký svah umožnil učení carvingového oblouku. Tentokrát jsme měli 8 začátečníků, ale i ti zvládli základy lyžování velmi brzy. 

Po okrskovém kole, ve kterém naši žáci zvítězili, se v úterý 28.11. zúčastnili okresního
kola. Ani zde neokusili hořkost porážky a vybojovali 1. místo! V prvním zápase Michal
Majar doslova „vařil“ a zničil spolu s týmem ZŠ Za Mlýnem 6:0. Druhý zápas jsme jen
remizovali 1:1 se ZŠ Osecká Lipník. Vyrovnání zařídil svou střelou Michal Majar. Třetí
zápas jsme opět vyhráli jednoznačně nad ZŠ Trávník 5:1. U posledního zápasu nám stačila remíza k postupu. Po poločase jsme prohrávali 0:2. Poté se však nadechl k velkému sólu přes celé hřiště David Benda a snížil na 1:2. Zbývalo pár sekund do konce zápasu. Filip Šoupal přihrál do rohu Michalovi Majarovi, který naservíroval před bránu Honzovi Rybkovi a ten dal krásný gól z voleje.

Radost z postupu do krajského kola ve florbale byla v té chvíli obrovská. Po celou dobu turnaje nás svým výborným výkonem držel v bráně Vilém Němec.

Ve středu 10.5.2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola v atletice - Poháru
rozhlasu. Mladší dívky obsadily 7. místo. Na stupních vítězů skončila hned tři naše
družstva. Mladší žáci a starší žákyně obsadili shodně 3. místo.
Velkého úspěchu dosáhli starší hoši. Svými výkony vybojovali první místo a stali se
přeborníky okresu. Tím si také zajistili postup do krajského kola v Šumperku.
Přejeme hodně úspěchů v krajském kole.