Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Po okrskovém kole, ve kterém naši žáci zvítězili, se v úterý 28.11. zúčastnili okresního
kola. Ani zde neokusili hořkost porážky a vybojovali 1. místo! V prvním zápase Michal
Majar doslova „vařil“ a zničil spolu s týmem ZŠ Za Mlýnem 6:0. Druhý zápas jsme jen
remizovali 1:1 se ZŠ Osecká Lipník. Vyrovnání zařídil svou střelou Michal Majar. Třetí
zápas jsme opět vyhráli jednoznačně nad ZŠ Trávník 5:1. U posledního zápasu nám stačila remíza k postupu. Po poločase jsme prohrávali 0:2. Poté se však nadechl k velkému sólu přes celé hřiště David Benda a snížil na 1:2. Zbývalo pár sekund do konce zápasu. Filip Šoupal přihrál do rohu Michalovi Majarovi, který naservíroval před bránu Honzovi Rybkovi a ten dal krásný gól z voleje.

Radost z postupu do krajského kola ve florbale byla v té chvíli obrovská. Po celou dobu turnaje nás svým výborným výkonem držel v bráně Vilém Němec.

Ve středu 10.5.2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola v atletice - Poháru
rozhlasu. Mladší dívky obsadily 7. místo. Na stupních vítězů skončila hned tři naše
družstva. Mladší žáci a starší žákyně obsadili shodně 3. místo.
Velkého úspěchu dosáhli starší hoši. Svými výkony vybojovali první místo a stali se
přeborníky okresu. Tím si také zajistili postup do krajského kola v Šumperku.
Přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

V úterý 25. dubna 2023 se naši mladší žáci, jako vítězové okresního kola, zúčastnili krajského finále florbalu v Jeseníku. V prvním utkání porazili Štenberk 2:1, potom však prohráli se Šumperkem 2:0. V posledním utkání zvítězili nad Jeseníkem 2:0 a obsadili tak vynikající 2.místo v Olomouckém kraji.

O tento úspěch se zasloužili: Vilém Němec, Jan Rybka, David Rybka, Filip Přikryl, Dominik Koláček, Jakub Pešák, Zdeněk Džudža, Jan Zmidloch, Lukáš Kocián, Jan Rybařík, Jakub Sikora, Leoš Zemánek. Společně s nimi postup do krajského kola vybojovali Robin Beneš, Adam Suchánek a Dominick Jakubec.

Ve čtvrtek a pátek (19. a 20. 5. 2022) proběhl trénink házené pro třídy 6.A a 7.A pod vedením krajské trenérky Kláry Sovové. Žáci si vyzkoušeli průpravná cvičení ve dvojicích i družstvech a také samotnou hru.
Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se naši žáci 2. stupně zúčastnili okresního kola atletické soutěže - “Pohár rozhlasu”. V tento slunečný den si žáci dobře zasportovali a nemálo z nich předvedlo výborné atletické výkony. Celkově se mladší žákyně umístily na 5. místě a starší žákyně na krásném 4. místě. Mladší žáci skončili na 8. příčce. Starší žáci obsadili bednu vítězů a mohli si tak přebrat stříbrné medaile za 2. místo. 
 

V úterý 19. 4. 2022 se konalo OK v házené v Žeravicích. Účastnilo se družstvo děvčat ze 6.A a 7.A. Turnaje mladších žaček se účastnila tři družstva, ZŠ Za Mlýnem, ZŠ Osek a my. Družstvo dívek ze ZŠ Za Mlýnem bylo mnohem akčnější, rychlejší v útoku. Turnaj zaslouženě vyhrálo. Naše dívky skončily na 2. místě. Za svůj výkon se však nemusely stydět. Přihrávky, spolupráce, útoky na bránu, herní kombinace, vše bylo ve hře patrné. Pro změnu si poradily s družstvem z Oseka.
Příští rok budou děvčata starší a ve hře zkušenější. Třeba zaútočí i na první pozici.

Dne 25. ledna jsme se s kroužkem kickboxu zúčastnili začátečnické soutěže Lipenská placka. Emička Čagánková z 2.A, ač začátečnice, vyhrála krásné 1. místo. Bojovala v disciplíně kalaki, kde porazila nejen děvčata, ale i chlapce. Emičce tímto přejeme další sportovní úspěchy.

 

 

V průběhu měsíců listopad a prosinec se žáci z 2. stupně zúčastnili soutěží ve florbalu. Hoši 8. a 9. tříd se umístili na krásném 3. místě v okrskovém kole. Ostatním kategoriím se povedlo probojovat do postupových kol. Mladší chlapci (6. a 7. třída) vybojovali v okresním kole 3. místo. Mladší žákyně (6. a 7. tříd) skončily v okresním kole na zaslouženém 4. místě. Jasné favoritky okresního kola starších žákyň (8. A 9 tříd) byly děvčata z naší školy. Ty si zaslouženě došly pro postup do krajského kola v Jeseníku.