Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

15. 6.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST
Prohlášení o přístupnosti se vztahuje na následující webové stránky: www.zstenis.eu 
 
Webové stránky Základní školy Přerov, U tenisu 4, příspěvkové organizace splňují požadavky dle par. 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů. 
 
Pro popis informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Transitional, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma.
 
Webové stránky jsou vytvořeny v redakčním systému Joomla. Joomla je Open Source redakční systém (angl. zkratka CMS) a je licencován pod GNU General Public License. Výstupem Joomla je HTML, CSS kód, JavaScript.
 
Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari...). Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz “Domů” v levé navigaci. Pro usnadnění orientace je k dispozici Mapa webu, která je dostupná z kterékoli stránky přes odkaz v patičce.
 
Různé formáty souborů
Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formát PDF je také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedeného formátů dokumentů.
 
Kontakt na správce webu
I když webové stránky www.zstenis.eu vytváříme podle výše uvedených norem a pravidel, může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám proto zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.