Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Od 6. do 16. listopadu se žáci naší školy již potřetí zúčastnili mezinárodní informatické soutěže Bobřík informatiky. Letos soutěžilo 361 žáků naší školy a 85 z nich se zařadilo mezi úspěšné řešitele. V týdnu od 4. 12. do 8. 12. se naše škola v hodinách informatiky připojila k příbuznému mezinárodnímu projektu Hodina kódu.

Chcete znát detaily? Pak čtěte dál...

Hodina kódu

Hodina kódu (Hour of code) je celeosvětovou akcí probíhající v Týdnu informatiky (letos od 4. 12. do 8. 12.), která má za cíl bezbolestnou a poutavou formou přiblížit žákům programování a ukázat, že základy programování se opravdu může naučit každý.

Většina úloh je postavena na výuce programování pomocí bloků - takto se učí základy objektově orientovaného programování na mnoha univerzitách po celém světě. Této akce jsme se zúčastnili poprvé a hodnotím ji úspěšně. Žáci se do řešení úloh opravdu zakousli a mnozí díky tomu byli schopni v jedné hodině vyřešit celou sadu úloh a získat certifikát. K programování se žáci dostanou až v informatice v 9. třídě, kdy budou programovat taktéž pomocí bloků mobilní aplikace ve vývojovém prostředí MIT App Inventor

Bobřík informatiky

Zaměření soutěže

Žáci soutěží v těchto tematických oblastech:

 • algoritmizace a programování
 • porozumění informacím a jejich reprezentacím (kódování, jazyk, šifrování), strukturám (grafy, mapy), procesům
 • řešení problémů (hledání strategií, logika, matematické základy informatiky)
 • digitální gramotnost, informační technologie v každodenním životě, technické otázky, společenské souvislosti používání technologií

Výsledky soutěže

V kategoriích Kadet a Benjamin bylo možno získat maximálně 240 bodů, v kategorii Mini 192 bodů. Soutěže se letos zúčastnilo téměř 75 tisíc žáků a studentů z celé naší republiky, úspěšnost z celorepublikového hlediska najdete v tabulce výše. Z naší školy se soutěže zúčastnilo celkem 361 žáků a 85 z nich se stalo úspěšnými řešiteli.

Kategorie Mini

 1. 5.A Anna Bednářová 192
 2. 5.S Samuel Smékal 161
 3. 5.B Jakub Chupáč 160

Kategorie Benjamin

 1. 7.S Jakub Chlum 225
 2. 7.S Filip Šenk 213
 3. 7.A Šimon Havelka 208, 7.B Petr Kotek 208

Kategorie Kadet

 1. 9.S Michal Bělaška 228
 2. 8.S Eva Popelková 225, 9.A Matěj Krump 225
 3. 8.A Tomáš Klimecký 220
Úspěšní řešitelé

Seznam úspěšných řešitelů naší školy

Další výsledky

Výsledky nejlepších žáků naší školy v celorepublikovém srovnání najdete ZDE (chybí kategorie Mini a Benjamin, které nebyly hodnoceny centrálně)

Závěrem...

A na závěr bych chtěl pogratulovat úspěšným řešitelů a poděkovat všem zúčastněným; nezapomeňte si také připomenou ty okamžiky, kdy jste úspěšně či méně úspěšně potrápili svoji šedou kůru mozkovou, prostřednictvím fotoalba ze soutěže