Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

5. 4.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

Nejmladší žáčci z Přerovských škol se včera setkali na fotbalovém turnaji. Jednalo se o okrskové kolo McDonald's Cupu. Sestava ZŠ U tenisu byla tvořena dvanácti nejlepšími hráči školního kola, které mezi třídami proběhlo na podzim loňského roku.

Turnaj proběhl na umělé trávě TJ Spartak Přerov za zpočátku chladného, ale slunečného počasí. Do turnaje vstoupili naši žáči jasným vítězstvím 9:0 nad ZŠ Kojetín. Druhé utkání s "Trávníkem" již bylo vyrovnanější, ale opět jsme hřiště po dvaceti minutách opouštěli za stavu 2:0 jako vítězové. Tímto vítězstvím jsme si pojistili první místo ve skupině. V dalším utkání nás tedy čekali druzí ze skupiny B - ZŠ Želatovská. Za ZŠ Želatovskou natoupilo družstvo složené také z výborých sportovců a celé utkání proběhlo ve velmi rychlém tempu. Nám se však podařilo vstřelit branku hned v první minutě zápasu, pak ještě jednu a soupeř v druhé půli již jen snížil na konečných 2:1 pro Tenis. Šli jsme tedy do finále, bojovat o první místo se Základní školou Radslavice. Utkání bylo velmi napínavé a vyrovnané. Pvní branku vstřelila dívenka z Radslavic. Na tvářích našich hochů se objevilo zklamání. Bojovat ale nepřestali! Ve správnou chvíli na sebe vzal odpovědnost kapitán a nejlepší hráč našeho družstva Adam Uriča a brzy dorovnal na 1:1. Za tohoto stavu utkání skončilo a musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ze tří penalt jsme bohužel ve dvou případech přestřelili branku a z vítězství se radoval náš soupeř ZŠ Radslavice.

Druhé místo nám  zajišťuje postup do dalšího - okresního kola, které proběhne 12. 5. zase v Přerově. Chlapci předvedli bezvadný výkon a všichni si zaslouží velkou pochvalu.