Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

15. 6.: Právě vyšlo nové číslo školního časopisu TST

V úterý 12. května jsem se ráno s vybranými fotbalisty z 2. a 3. tříd vypravila na stadion TJ Spartak Přerov, aby jsme poměřili síly s ostatními týmy v okresním finále.

Na okres jsme postoupili ze druhého místa po napínavém penaltovém rozstřelu. Naším cílem bylo tentokrát zvítězit a tím se kvalifikovat do krajského finále. Našimi soupeři byli ZŠ 1. máje - Hranice, ZŠ a MŠ Radslavice, ZŠ Želatovská - Přerov, ZŠ Šromotovo – Hranice.
Hoši byli na turnaj řádně natěšení a v každém zápase bojovali ze všech sil. Vždyť postupuje jen jeden, jen vítěz. V prvním utkání jsme zvítězili 4:0 nad ZŠ 1. máje, ve druhém 2:0 nad ZŠ a MŠ Radslavice, třetí utkání bylo pro nás také vítězné – 5:0 nad ZŠ Želatovská. Do posledního zápasu se ZŠ Šromotovo jsme vstupovali s nervozitou, postup už jsme měli na dosah ruky... Zápas nakonec skončil remízou 2:2 a jelikož ZŠ Šromotovo již jednou prohrálo, byli jsme jasnými vítězi turnaje.
Děkujeme za podporu tatínků, maminek, dědečků a babiček, kteří měli čas a přišli se podívat.
Krajské kolo se koná 20. května v Olomouci, přejme tedy našim hochům další úspěchy!
Za nejlepší hráče turnaje bych označila „Pan jistota“ Adama Uriču (3.A), energického útočníka Davida Řezníčka (3.A), výborného přihrávače na góly Filipa (Václava) Neumanna (3.C), neúnavného bojovníka a rychlonožku Filipa Koska (2.B), trpělivě bránícího Radka Diviše (2.S) a odvážného gólmana Adama Řezníčka (2.S). Dále nás výborně reprezentovali Štěpán Hynek (3.D), Honza Korytář (2.S), Martin Váleček (2.S), Aleš Hejna (2.S), Sam Smékal (2.S).