Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky


Ve středu 20. května jsme se s nejmladšími fotbalisty vypravili do Olomouce na krajské kolo fotbalového turnaje. Olomouc nás přivítala deštivým počasím. I přes to jsme se převlékli do dresů a vyrazili do boje.

Skutečnost, že jsme na krajském finále nám připomnělo hned slavnostní zahájení, kdy družstva za zvuku písně turnaje nastupovaly za svými hosteskami na krásné travnaté hřiště. Děti byly slavnostně přivítány a turnaj přesně podle časového rozpisu v 9:00 zahájen.
První kolo jsme měli volno, bylo tedy dost času zjistit, kdo jsou naši soupeři. Byli to: ZŠ Nábřežní Jeseník, ZŠ Šumavská Šumperk, ZŠ J. Železného Prostějov a ZŠ Nemilany Olomouc.
Ještě jsme se pořádně rozcvičili a rozkopali a v druhém kole nastoupila základní sestava proti hochům ze Šumperka. V bráně Martin Váleček, obrana Adam Uriča, Radek Diviš, Adam Řezníček, středopolaři Filip Kosek, Filip Neumann, David Řezníček a v útoku Štěpán Hynek. Většinu času jsme měli míč pod kontrolou a drželi ho před brankou soupeře. Byli jsme to také my, kdo se radoval z prvního gólu. Soupeř ale ne krátko poté odpověděl krásným a nechytatelným lobem přes našeho brankaře. Víc branek nepadlo a první utkání skončilo remízou 1:1.
Ve druhém našem utkání jsme se postavili proti hráčům z Jeseníka. Boj našich hochů byl ze začátku opatrný, pak se ale rozstříleli a šanci dostali i hoši z lavičky. Ondra Palinek nastoupil po zranění do obrany, Honzík Korytář a Aleš Hejna do středu hřiště. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byl stav 4:0.
Po výhře jsme si trochu odpočinuli, nasvačili se a krátce probrali hru a úkoly všech hráčů. Další zápas proti nám totiž nastoupil obávaný soupeř – kluci z Olomouce. Provedli jsme drobné změny, v bráně nastoupil Adam Řezníček, na jeho místo se posunul Ondra Palinek. Hoši hráli opravdu krásný kombinační fotbal. Přihrávali, bojovali, nedávali soupeři nic za darmo. Utkání bylo velmi vyrovnané a skončilo remízou 2:2.
Naše poslední utkání bylo také posledním utkáním turnaje. Již jsme věděli, že máme na dosah medaili. Rozhodovalo se ale o tom, jakou barvu bude mít. Kluci hráli opět výtečně, soustředěně a krásně kombinačně. Odměnou nám byla výhra 1:0.
Znamenalo to, že máme nejvíc bodů v tabulce, stejně jako ZŠ Nemilany Olomouc, vzájemný zápas skončil remízou, o vítězi rozhodoval počet vstřelených branek. Až tohle pravidlo nás odsunulo na druhé místo. O jeden gól... Škoda. Takový je ale sport. Ze stadionu jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a já jsem na kluky byla právem hrdá.
Tímto pro naši školu turnaj skončil, děkuji klukům a chválím je za skvělou reprezentaci a přeji další úspěchy a síly do tréninku. A příští rok jim to ukážeme ;-)

                                                                 Vendula Maradová